Аномальні дощові опади

3 серпня в 22год.30 хв.розпочалась сильна злива на території Білгород-Дністровському району, яка продовжувалась до 6 год ранку 4 серпня .За ніч випало опадів-282,8 мм

Аномальні опади спричинили підняття рівню води в Монашенському, Карналіївському водосховищах до 1,5м -1,8 м.Рівень води в підводящому каналі до ГНС  піднявся на 2 м.

Ситуація в с. Монаші- дамба Монашенського водосховищав в задовільному стані, йде перелив через верхній водоскид рівнем 40 см.Русло р. Алкалія залито шириною до 100м , що спричинило підтоплення підвальних приміщень прилеглих вулиць мешканців с.Монаші. Дорога до Карналіївської НС затоплено водою.На місце виїхали комісія райдержадміністрації та нач.Білгород-Дністровського  МУВГ Бурлак Б.І.

Ситуація в с.Карналіїївка-рівень води в Карналіївському водосховище піднявся до 1 м , дамба в задовільному стані , йде перелив через верхній водоскид рівнем 20 см.русло р.Алкалія залито шириною місцями 100-150 м.Мешканці с. Карналіівка самотужки відкачують воду з підвальних приміщень власних будинків.Комісією райдержадміністрації за участю начальника Білгород-Дністровського МУВГ Бурлак Б.І. встановлено . що підтоплено 108 будинків мешканців с.Карналіївка –підвальні приміщення та городи.Причинено шкоду в результаті підтоплення 324 мешканцям  с. Карналіївка.

.

Ситуація на ГНС Білгород-Дністровської зрош. Системи.В результаті аномальних опадів різко піднявся рівень води в підходящому каналі , що спричинило підтоплення насосів ГНС. На місці працює аварійна бригада Білгород-Дністровського МУВГ на чолі з головним інженером Крамчаніновим О.В. Проводиться відкачка власною мотопомпою води з будівлі ГНС, проводиться робота по відновленню постачання електоренергії.

На ГНС проведено роботу : на даний час встановлено мотопомпу, проводиться відкачка води з приміщення ГНС.Экскаватором проводиться розчистка території від мулу та розчистка скидних лотків від мулу.Повалено стовб лінії електропередач біля ГНС, проводяться роботи по встановленню стовба.Робота проводиться власними силами.

З приміщення ГНС відкачано близько 500 куб.м брудної води з мулом.