28 жовтня 2019 року в сквері Військової Слави м.Білгород-Дністровський був проведений урочистий мітинг «Вічна слава безсмертю хоробрих, які кличуть на подвиг живих!» з нагоди 75-ої річниці визволення України від нацизму. В заході взяли участь перші особи міста Білгорода-Дністровського та району, представники військового гарнізону, силових структур, трудових та учнівських колективів, громадськості та ЗМІ, ветерани війни., також прийняли участь і спеціалісти Білгород-Дністровського МУВГ
Ведучі заходу нагадали учасникам мітингу значимість дати для історії українського народу: “Щороку 28 жовтня ми відзначаємо День вигнання нацистів з України. 75 років тому останній нацистський окупант покинув землю нашої Батьківщини. Але до цього дня нашому народу потрібно було пройти кілометри шляхів: спочатку відступаючи і залишаючи ворогам наші краї, але потім з новими силами, зібравшись, кинутися на ворога знову і вже гнати його до нашого кордону не зупиняючись. В роки Другої світової війни Україна була суцільною ареною запеклих бойових дій. Сплюндрована окупантами, наша країна 1225 днів і ночей перебувала в епіцентрі нищівних фронтових ураганів, які двічі пронеслися територією держави. За цей час Україна втратила п’яту частину свого населення і залишилася майже вщент зруйнованою.
Звитяжна битва за Україну, що тривала 22 місяці, стала вирішальним чинником розгрому військ нацистської Німеччини та її союзників. Перші населені пункти України в східному Донбасі були звільнені в грудні 1942 року. Цими переможними подіями була відкрита серія вдалих, блискавичних, наступальних операцій нашої армії. Та свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 років. У вересні 1943-го наші війська вийшли до берегів Дніпра. А 6 листопада була звільнена від нацистів столиця України – місто Київ. Після цієї перемоги ніякі перешкоди й труднощі вже не могли спинити нашу армію, яка нарощувала свою силу ударів по ворогові. Завершила остаточне визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня було звільнено місто Ужгород, а 28 жовтня наші війська вийшли на сучасний кордон нашої держави”.