“Всесвітній день моніторингу води”

?Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day), або Всесвітній день моніторингу якості води.? Це свято, засноване з ініціативи американського Фонду чистої води, до теперішнього часу стало інформаційно-освітньою програмою, спрямованою на підвищення обізнаності суспільства про проблеми водних ресурсів планети і участь в захисті від забруднення. Програма надає можливість людям самим здійснювати базовий моніторинг стану місцевих водойм і проводиться за підтримки Федерації водного середовища (Water Environment Federation, WEF) і Міжнародної водної асоціації (International Water Association, IWA).
?Спочатку Всесвітній день моніторингу води планувалося відзначати 18 жовтня, в честь дати прийняття Конгресом США – 18 жовтня 1972 року – «Акта про чисту воду».? Цей документ присвячений питанням відновлення і захисту водних національних ресурсів. Але з часом свято здобуло популярність і стало проводитися і в інших країнах. Тому з 2007 року його дату перенесли на місяць раніше, для полегшення участі тих країн, на території яких вода у водоймах в цей час року вже замерзає.❄️
?Традиційний захід цього Дня – взяття проб води в різних водоймах нашої планети для оцінки її якості та безпеки для життя людей і живих організмів. ?