ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ МІНІСТЕРСТВА АГРОПОЛІТИКИ – ТЕХНІЧНЕ ПЕРЕОСНАЩЕННЯ І ВІДБУДОВА СИСТЕМ МЕЛІОРАЦІЇ ОДЕЩИНИ – РОМАН ЛЕЩЕНКО

Неефективне управління та відсутність за роки незалежності фокусу влади на проблемах галузі призвело до деградації систем іригації та дренажу. Наразі підвищений попит на продовольство у світі, глобальне потепління та, як наслідок, засухи вимагають швидких і дієвих рішень.
До цих пір відсутність єдиної вертикалі в цій сфері не дозволяла ефективно відповідати на ці виклики і використовувати зрошувальні та осушувальні землі як інструмент в аграрному секторі. Відтак, українське сільське господарство 30 років втрачало: іригаційні та дренажні системи, а з ними — врожаї і частину економіки.
«Віднині меліорація є невід’ємною частиною Мінагрополітики. Урядом було прийнято рішення передати цю функцію Державному агентству рибного господарства України. Одним зі стратегічних завдань міністерства — відродити та інтегрувати повноцінну меліорацію в аграрну політику країни. Наша ціль поруч із земельної реформою синхронізувати реалізацію реформ у галузі меліорації з презентацією дорожньої карти та всього пакету відповідних законодавчих актів. Зокрема закон про об’єднання водокористувачів вже готовий до першого читання» – сказав відкриваючи робочу зустрічі з головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким та аграрним активом Одеської області Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.
За словами міністра, відновлення меліоративної галузі стане національним проектом до 2024 року, який розпочинається вже зараз.
«Цьогоріч ми запускаємо пілотний проект на півдні України — над відновленням зрошувальних систем працюватимуть Одеська, Херсонська, Миколаївська та Запорізька області. Ми будемо відбудовувати і розширювати меліоративні системи із залученням приватного і державного капіталу. Це проекти, де кошти вкладаються не просто в інфраструктуру. Вони матимуть швидкий і відчутний ефект, оскільки одразу формують додану вартість, збільшують врожай, кількість робочих місць і повертають деградовані землі в сільськогосподарський оборот» – додав Роман Лещенко.
Возможно, это изображение (4 человека и люди стоят)
Возможно, это изображение (1 человек, стоит и сидит)
Возможно, это изображение (1 человек)
Возможно, это изображение (7 человек, люди стоят и люди сидят)
Возможно, это изображение (9 человек, люди стоят и люди сидят)
Возможно, это изображение (1 человек, сидит и стоит)