29 травня-День Дністра!
Ідея святкування Міжнародного дня Дністра в Україні полягає в тому, щоб нагадати всім мешканцям басейну про культурну та природну цінність унікальної річки, про традиції корінних мешканців виявляти турботу та бути відповідальним за природне багатство Дністра.
Дністер є транскордонною річкою між Україною і Республікою Молдова. Це друга за довжиною річка України та дев’ята у Європі. Басейн Дністра розташований у семи областях на південному заході України (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Вінницька, Чернівецька та Одеська обл.). Невелика його ділянка у верхів’ях басейну знаходиться у Польщі. Басейн має форму дуже витягнутого, зігнутого по середині овалу завдовжки близько 700 км при середній ширині 120 км. Висоти у гірській частині басейну сягають 1000 – 1800 м БС.
Дністер є однією із наймальовничіших річок, красу і велич якої важко описати словами. Дністром утворено унікальне природне явище, що відноситься до Семи чудес України – Дністровський каньйон, який простягається на чотири області: Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку та Хмельницьку.
Дністер використовується для потреб гідроенергетики, водопостачання, рибництва, рекреації. На Дністрі розташована одна із найбільших гідроакумулюючих станцій у світі – Дністровська ГАЕС.
В Хмельницькій області поверхневі води Дністра використовуються для забезпечення питного водокористування міста Кам’янець-Подільський.
На території області найбільшими водокористувачами в річковому басейні Дністра є: комунальні підприємства міст Кам’янець-Подільський, Волочиськ, Городок, Дунаївці, промислові підприємства – ПАТ “Подільський цемент” в м. Кам’янець-Подільський, солодовий завод ПАТ “Оболонь” в смт. Чемерівці, а також сільськогосподарські та рибогосподарські підприємства.
Тепер господарське значення Дністра зросло. Він дає питну воду для великих та малих міст, зокрема і для Одеси. Крім того, річка приводить у рух турбіни Дністровської ГЕС та Дністровської ГАЕС. Дністровський гідровузол є стратегічним об’єктом для України, адже він здійснює надійне електро- та водопостачання населення і промисловості.
Щиро вітаємо з Днем Дністра наших колег та партнерів з Молдови,членів міжнародних організацій, членів Басейнової Ради Дністра, екоактивістів та всіх хто працює на збереження дуже важливої для України річки Дністер!!!
![Возможно, это изображение озеро, дерево и природа](https://scontent.fdnk3-2.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/284330455_745197403142998_3351607359529215541_n.jpg?_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=SJI3sAIdmpIAX9kJaji&_nc_ht=scontent.fdnk3-2.fna&oh=00_AT_9OMafH2xCt-fRI8vYIJ3-KFOaEYDB0v9Ypma0EO8aBg&oe=6298D193)
![Возможно, это изображение природа и водоем](https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/284368586_745197529809652_7462015453796853043_n.jpg?_nc_cat=101&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=9BovstoKMHsAX9dTf7J&_nc_ht=scontent.xx&oh=00_AT_IOGc2daEBhtErbLPyvMeeY6tyhOuOKrM9YES8-POK5Q&oe=62990773)