
На півдні України спостерігаються значні кліматичні зміни, що характеризуються зростанням

середньої температури, зменшенням опадів та активізацією процесів опустелювання, що призводить до посух та потребує адаптації сільського господарства. Температура повітря зросла на 1-1,5 градуси за останні 100 років, а швидкість потепління в Україні загалом в 2,5 рази вища, ніж глобальна.

За науковими дослідженнями, на Одещині — від’ємний водний баланс: опадів

випадає 350—450 мм на рік, тоді як випаровується — 1100 мм. Навіть у найсприятливіші роки опадів було недостатньо для компенсації випаровування.

За половину зрошувального сезону 2025р. Білгород-Дністровським МУВГ подано на поля сільгоспвиробників на зрошення 20,417 млн.


куб.м дністровської води (в порівнянні за весь 2024 р. було подано на поля-15,567 млн.куб.м, за 2023р. було перекачено 18, 749 млн.куб.м ). Цього року маємо рекордний обєм подачі зрошувальної води за 10 останніх років

.

На даний час найбільше на території Білгород-Дністровського району на зрошення використовують воду при вирощуванні кукурудзи,


адже це культура, яка краще за інших виправдовує інвестиції в зрошення. Проте максимальна ефективність досягається при поєднанні різних чинників: стратегії зрошення, складеної відповідно до погодних і ґрунтових умов і правильного вибору сорту .